Pozostałe

zdj CTR halaW dniach 2 i 3 grudnia 2022 r. na wniosek Prezesa KRIR Wiktora Szmulewicza biuro Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych zorganizowało dwie konferencje podczas Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie, które skupiły się na bezpieczeństwie żywnościowym i utrzymaniem obecnej produkcji rolniczej w kontekście sytuacji geopolitycznej i wyzwań Zielonego Ładu.

01.12.20221 grudnia 2022 r. w Parzniewie odbyło się XIV Posiedzenie KRIR, podczas którego przyjęto stanowisko dotyczące aktualnej sytuacji w rolnictwie. Gośćmi posiedzenia byli: Krzysztof Jurgiel – Poseł PE, Marek Surmacz – Zastępca Prezesa KRUS oraz Tomasz Kuśnierek – p.o.  Zastępcy Prezesa ARiMR.

Zarządzanie ryzykiem11 grudnia rozpocznie się drugi w 2022 r. nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej hodowcom drobiu, bydła i świń, którzy ubezpieczają zwierzęta od ryzyka wystąpienia szkód spowodowanych salmonellą. Wsparcie to realizowane jest
w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W odpowiedzi na wniosek z posiedzenia KRIR >>> w sprawie opracowania Strategii budowy zbiorników retencyjnych w Polsce oraz zmiany wymagań przy budowie małych zbiorników retencyjnych, Ministerstwo Infrastruktury w piśmie z dnia 25.11.2022 r. przekazało następujące informacje:

W odpowiedzi na wniosek z posiedzenia KRIR >>> o zmianę przepisów w zakresie zmian uregulowania prawnego przejazdów drogami publicznymi maszyn rolniczych, Ministerstwo Infrastruktury w piśmie z dnia 18.11.2022 r., przekazało następujące informacje:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com