COPA-COGECA

copacopgeca 5Prognozy dotyczące plonów opracowane przez Copa i Cogeca: niższa produkcja zbóż w Europie; obiecujące plony roślin oleistych; wiele zależy od pogody – do pobrania tutaj >>>

rolnictwoPo dyskusjach, które miały miejsce w Radzie ds. Środowiska i Energii w Luksemburgu, ministrowie 27 państw członkowskich UE osiągnęli porozumienia w sprawie ważnych dla sektora rolnictwa kwestii.

copacopgeca 5W obliczu wojny kluczowe znaczenie ma zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego. Należy podjąć niezbędne kroki, aby zagwarantować dostawy żywności dla najbardziej pokrzywdzonych, na Ukrainie i całym świecie. Nadeszła chwila na dalsze umocnienie zjednoczonej europejskiej i międzynarodowej współpracy.

copa cogeca nowe

COPA i COGECA opublikowały 10 czerwca 2022 r. tzw. notatkę na temat sytuacji na rynku rolnym, leśnym i rybnym obejmującą okres kwiecień-czerwiec br.

Copa i Cogeca z radością przyjęły to, że przewodnicząca Ursula von der Leyen dołączyła do komisarza Wojciechowskiego, FAO i ONZ w kwestii mówienia o deficycie żywności będącym wynikiem rosyjskiej agresji i wzywa UE do podjęcia działań w zakresie produkcji żywności. Służby Komisji szacują, że potrzebny będzie 30% wzrost w zakresie eksportu zbóż, aby złagodzić skutki odczuwalne na globalnych rynkach. Wykorzystanie wszystkich dostępnych gruntów rolnych, zwiększenie wydajności i korzystanie z bezpiecznych technologii z pewnością przyczynią się do osiągnięcia tego celu. Musimy działać szybko, ponieważ w okresie wojny bezpieczeństwo żywnościowe staje się tematem o kluczowym znaczeniu. Należy podjąć niezbędne działania, które pozwolą zapewnić dostawy żywności do tych najbardziej potrzebujących w Ukrainie i na całym świecie.

copacopgeca 5Zgodnie z Deklaracją z Wersalu, Komisja Europejska przedstawiła pierwszy zestaw środków w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego oraz odporności naszych systemów żywnościowych. Copa i Cogeca zgadzają się z analizą Komisji w zakresie sytuacji oraz z ustalonymi celami zwiększania zrównoważoności rolnictwa przy jednoczesnym zapewnianiu jego wydajności produkcyjnej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com