COPA-COGECA

UE 14Głosowanie komisji AGRI w sprawie odnowienia ukraińskiego ATM przyniosło pozytywne rezultaty dla rolników z UE. Decyzje Komisji Agri obejmujące włączenie zbóż, nasion oleistych i miodu do systemu automatycznych środków ochronnych, wraz z dostosowaniami do tego systemu, latami referencyjnymi i opóźnieniami w uruchomieniu, stanowią znaczący postęp w kierunku zapewnienia europejskim rolnikom sprawiedliwej i zrównoważonej przyszłości.

copa cogeca noweNRL: słowa o rolnictwie nie znalazły odzwierciedlenia w poprawkach Parlamentu Europejskiego! Po wczorajszym głosowaniu na sesji plenarnej w sprawie prawa o odnowie zasobów przyrodniczych (NRL), Copa i Cogeca wyrażają ubolewanie z powodu braku jej odrzucenia, przy 329 posłach głosujących za, 275 przeciw i 24 wstrzymujących się.

ue1Komisja Europejska zaproponowała 31  stycznia 2024 r. przedłużenie obecnej liberalizacji importu z Ukrainy o rok z dodatkowymi zabezpieczeniami. Chociaż z zadowoleniem przyjęto wprowadzenie mechanizmów, które chroniłyby producentów unijnych przed skutkami rosnącego importu, sześć europejskich organizacji reprezentujących sektory zbóż, nasion oleistych, drobiu, jaj i cukru nie wierzy, że zapewnią one wystarczającą pomoc.

20240122 132116W dniu 22 stycznia 2024 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyło się spotkanie z członkami Prezydium Copa-Cogeca oraz Sekretarzem Generalnym Copa-Cogeca w sprawie ustalenia stanowiska odnośnie modyfikacji środków tymczasowej liberalizacji handlu (ATM) z Ukrainą.

Krajowa Rada Izb Rolniczych wraz z organizacjami zrzeszonymi w Copa-Cogeca wystąpiła w dniu 17 stycznia 2024 r. do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, Komisarza UE ds. handlu Valdisa Dombrovskisa oraz Sekretarza Generalnego Copa-Cogeca Pekki Pesonena w sprawie nabliższego posiedzenia Rady AgriFish, które odbędzie się w dniu 23 stycznia 2024 r. w Brukseli oraz dyskusji i decyzji odnośnie mechanizmu tymaczasowej liberalizacji handlu (ATM) z Ukrainą, która bedzie podjęta podczas tego zebrania. Organizacje zaapelowały do decydentów politycznych i instytucji unijnych o podjęcie niezbędnych działań w celu zatrzymania nieograniczonego importu produktów rolnych z Ukrainy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com