Działalność Rady

IMG 20240620 165444W dniach 20 i 21 czerwca 2024 r., w Hotelu „Kotarz” w Brennej, odbyła się Konferencja Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR pn. „Kobiece ścieżki do zdrowia”. Konferencje tego typu, Rada ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich, działająca przy KRIR organizuje regularnie i odbywają się one zawsze w tym województwie, którego Marszałek przewodniczy Konwentowi Marszałków  Województw  Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym, że tegoroczny Konwent dwukrotnie odbywał się na terenie województwa śląskiego w Istebnej i Ogrodzieńcu, Konferencja została zorganizowana  w województwie śląskim przez Śląską Izbę Rolniczą we współpracy z KRIR. Udział w wydarzeniu wzięły delegacje z całej Polski.

Uczestniczki Konferencji przywitał Pan Roman Włodarz – Prezes Zarządu ŚIR oraz Przewodnicząca Rady Kobiet Pani Jolanta Nawrocka.

Pierwszy dzień Konferencji przeznaczony był na część merytoryczną, poświęconą przede wszystkim zdrowiu kobiet. Lek. med. Piotr Palka – starszy asystent, radioonkolog z Katowickiego Centrum Onkologii, omówił „Profilaktykę chorób nowotworowych najczęściej występujących u kobiet – rak szyjki macicy i rak piersi”, Aneta Stukowska – Stanicka - pedagog i socjoterapeuta, przeprowadziła prelekcję na temat „Depresja jak każda choroba – można z nią walczyć”, Sylwia Kisza i Andrzej Lasoń ze Śląskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie, Biuro Powiatowe w Międzyświeciu, przedstawili Członkiniom Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich informacje na temat „Pomocy finansowej z budżetu państwa dla KGW na realizację zdań statutowych – warunki i zasady udzielania pomocy i jej rozliczania”, natomiast Magdalena Mildner - zielarka, fitoterapeutka, pasjonatka naturalnego stylu życia i Ajurwedy, autorka książki pt. "OCTY", przeprowadziła wykład połączony z warsztatami pn: „Nie daj się migrenie – naturalne, ziołowe sposoby na uciążliwe bóle głowy”.  

Pierwszego dnia, odbyło się także posiedzenie Prezydium Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR.                                                                                                                                                                          

Drugiego dnia Konferencji, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, odbył się wyjazd do Cieszyna, będącego historyczną stolicą regionu, zwanego też „ Małym Wiedniem”, zarówno z racji architektury, jak i tego, że pomimo niewielkich rozmiarów, stanowi ważny ośrodek kulturalny i oświatowy, położony nad rzeką , przy granicy z Czechami.

Poniżej materiały z Konferencji.

pptxJak_ustrzec_sie__przed_nowotworem.pptx

pdfPrezentacja_AR_i_MR.pdf

pptxNowotwory.pptx

pdfDepresja.pdf

pdfDIETA_ROZDZIELNA.pdf

pdfMigrena.pdf

 

 

logotyp RDSKIRZOWZapraszamy do udziału w IV edycji KONKURSU pn. ,,Rolniczki motorem innowacji w gospodarstwach rolnych w Polsce”. Inicjatorem Konkursu jest Rada ds. Kobiet i Rodzin z obszarów Wiejskich przy KRIR. Konkurs skierowany jest do kobiet rolniczek i odbywa się raz na dwa lata, począwszy od 2017 roku.

FB IMG 169701207967210 października 2023 r. w Brukseli odbyły się wybory Prezydencji Komisji Kobiet Copa-Cogeca. Przez aklamację na stanowisko przewodniczącej została wybrana Francesca Gironi. Natomiast na stanowiska pierwszej i drugiej wice-przewodniczącej zostały wybrane kolejno Hanna Chodkowska z Krajowej Rady Izb Rolniczych i Helma Vermue. Członkiniami biura na najbliższą dwuletnią kadencję będą kolejno Panie Jerónimia Bonafé Ramis i Vikoria Östlun. Hanna Chodkowska z KRIR została ponownie wybrana na stanowisko wiceprzewodniczącej.

09.03.2023Dnia 9 marca 2023 r. w siedzibie Krajowej Rady Izb Rolniczych w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Rady do spraw Kobiet i  Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR. Dyskutowano na tematy dotyczące bieżących działań Rady do spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR, m.in. na temat przygotowania do Konferencji, przekazana została  informacja z działań Komisji Kobiet w Copa-Cogeca.

pieniądze1W odpowiedzi na wniosek Rady do spraw Rady Kobiet i  Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych w sprawie przekazania informacji na temat liczby osób korzystających z rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, Departament Ubezpieczeń Społecznych MRiRW przekazał następujące wyjaśnienia.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com