Sprawozdania z prac

7 lutego 2024 r. w resorcie rolnictwa odbyło się spotkanie Zarządu KRIR, Prezesów Wojewódzkich Izb Rolniczych z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesławem Siekierskim, Zastępcą Prezesa ARiMR Leszkiem Szymańskim oraz Zastępcą Dyrektora Generalnego KOWR Lucjanem Zwolakiem na temat bieżących, pilnych spraw w rolnictwie. W dyskusji uczestniczyli także wiceministrowie rolnictwa: Stefan Krajewski oraz Michał Kołodziejczak. Prezesi Izb wyrazili poparcie dla protestujących rolników w zakresie ograniczenia wymagań Zielonego Ładu, zatrzymania niekontrolowanego napływu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy, a także są przeciwni próbom ograniczania hodowli w Polsce. Domagają się również rekompensat z funduszu wojennego w postaci dopłat do zbóż, rzepaku, mleka, nawozów  oraz wyższych dopłat do paliwa.

9 stycznia 2024 r. odbyło się posiedzenie sprawozdawczo-wyborcze Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich VII kadencji przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych. W wyniku wyborów Przewodniczącą Rady została Jolanta Nawrocka delegatka do KRIR z Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Członkini Zarządu KRIR. Zofię Stankiewicz z Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej ponownie wybrano na I Zastępczynię Przewodniczącej, natomiast II Zastępczynią została Hanna Chodkowska. Członkiniami Prezydium Rady zostały: Krystyna Janecka z Małopolskiej IR, Dorota Różnicka z Dolnośląskiej Izby Rolniczej, Alina Radecka z Podkarpackiej Izby Rolniczej oraz Jolanta Wielgat z Podlaskiej Izby Rolniczej.

W dniach 8 i 9 grudnia 2023 r. Krajowa Rada Izb Rolniczych podczas CTR Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie zorganizowała konferencję na temat Rolnictwa 4.0 i wykorzystania innowacji w produkcji rolnej i przetwórstwie.

W dniu 8 grudnia skupiono się na międzynarodowym aspekcie wdrażania innowacji w produkcji żywności we Francji, Niemiec czy Izraelu. Prelegentami podczas konferencji byli europoseł - Krzysztof Jurgiel, przedstawiciele z Ambasady Niemiec, Francji i Izraela oraz przedstawiciel Centrum Doradztwa Rolniczego - Leszek Ciemniak.

9 grudnia, II dnia konferencji, omówiono wdrażanie innowacji w produkcji zbóż, rzepaku, buraków cukrowych i mleka . Konferencję prowadził Rzecznik Prasowy Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych, a prelegentami byli Prezes Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych - Juliusz Młodecki, przedstawiciel Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego - dr inż. Agnieszka Andrusiak, Analityk rynku mleka Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka - Dorota Grabarczyk.

W listopadzie zakończono wybory do izb rolniczych. 22 listopada 2023 r. w Parzniewie odbyło się I Posiedzenie Krajowej Rady Izb Rolniczych VII kadencji, na którym wybrano Zarząd, Komisję Rewizyjną oraz Budżetową.

W dniu 9 października 2023 r. Pani Monika Lasoń, zgłoszona przez Krajową Radę Izb Rolniczych, została wyróżniona w Konkursie Innowacyjności dla Kobiet Rolniczek 2023 z Europy. Laureatka III edycji konkursu „Rolniczki motorem innowacji w gospodarstwach rolnych w Polsce" organizowanym co 2 lata przez Krajową Radę Izb Rolniczych zdobyła wyróżnienie w 7 edycji konkursu Innovation Award for Women Farmers organizowanego przez Copa i Cogeca we współpracy z Corteva Agriscience. Pani Monika jest młodą rolniczką prowadzącą wraz z mężem 70 hektarowe gospodarstwo, specjalizujące się w hodowli kóz rasowych: alpejskiej i saaneńskiej. Jest ona również wiceprezesem Stowarzyszenia Serowarów Farmerskich i Zagrodowych. Zajmuje się nie tylko hodowlą kóz i produkcją serów, lecz szkoleniami i warsztatami serowarskimi, ukończyła też wiele kursów serowarskich w Polsce i za granicą -- w Niemczech, Holandii, Austrii, Francji.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com