WIMG_3176.jpg dniu 19 lutego 2019 r. Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz spotkał się z Prezesem Litewskiej Izby Rolniczej Arūnasem Svitojusem i Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim.

W spotkaniu uczestniczyli również Wiceprezes KRIR Mirosław Borowski, Członek Zarządu KRIR Robert Nowak, Wiceprezes Litewskiej Izby Rolniczej Algis Baravykas i Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk. Podczas spotkania omówiono współpracę pomiędzy izbami rolniczymi na forum COPA-COGECA, perspektywę przyszłej WPR, BREXIT-u, rynków rolno-spożywczych oraz budżetu UE.

W sprawie zwalczania ASF w stadach trzody chlewnej, przedstawiciele z Litewskiej Izby Rolniczej poinformowali, że gospodarstwa utrzymujące trzodę chlewną na Litwie zostały podzielne na gospodarstwa komercyjne i niekomercyjne (utrzymujące do 100 sztuk świń). Gospodarstwom niekomercyjnym zaproponowano rekompensaty za wygaszenie produkcji lub wsparcie na przebranżowienie, natomiast gospodarstwa komercyjne otrzymują wsparcie w postaci dopłaty do ceny skupu, jeżeli znajdą się one w strefie z ograniczeniami.

Uczestnicy spotkania jednomyślnie zgodzili się do konieczności aktywnej współpracy i dalszego umacniania stosunków dwustronnych pomiędzy izbami rolniczymi.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com