IMG 091620 kwietnia 2018 r. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie Zarządu Litewskiej Izby Rolniczej z Przedstawicielami Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych pod przewodnictwem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Krzysztofa Jurgiela.

Prezes Zarządu Litewskiej Izby Rolniczej dr. Arunas Svitojus podziękował za organizację spotkania. W swojej wypowiedzi podkreślił znaczenie współpracy Polski i Litwy oraz nowych krajów członkowskich UE w celu skorygowania polityki rozwoju rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. Rząd i organizacje rolnicze muszą współpracować, aby osiągnąć najlepsze rozwiązania dla rolników, mieszkańców wsi oraz rozwoju obszarów wiejskich.

Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz powiedział, że współpraca na wielu płaszczyznach jest niezbędna do podjęcia najlepszych decyzji w sprawie rolników, ponieważ nowe kraje członkowskie wciąż odczuwają dysproporcje w konkurencji i wsparciu w porównaniu ze starą UE. Rolnicy z nowych krajów członkowskich nie potrzebują specjalnych warunków, ale chcą prowadzić swoją działalność na równych szansach w całej UE.

Dyrektor Litewskiej Izby Rolniczej Sigitas Dimaitis zaznaczył, że bardzo ważna jest współpraca izb rolniczych oraz wyraził zadowolenie z podpisanych komunikatów i deklaracji z poszerzonych posiedzeń izb rolniczych krajów Grupy Wyszehradzkiej. Podkreślił, że: "Ważne jest, aby współpraca samorządowych organizacji rolniczych w naszych krajach rozwijała się i pomagała osiągać wyniki dla naszych rolników i mieszkańców wsi. Zarówno urzędnicy krajowi, jak i unijni muszą wziąć pod uwagę opinię i inicjatywę samorządu rolników ".

Podczas spotkania omówiono wspólne problemy dotyczące zmian klimatycznych, ubezpieczeń rolniczych, rekultywacji gruntów, ochrony środowiska oraz afrykańskiego pomoru świń.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com