IMG 0861Po raz pierwszy, od 17 do 19 listopada 2016 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro organizowane we Lwowie przez ukraiński ośrodek wystawienniczy Gal-Expo i Targi Kielce. Wystawa obejmowała blisko 100 wystawców, z czego 24 firmy to polskich producenci sektora rolniczego. Swoje stoisko na Targach prezentowała także Lubelska Izba Rolnicza, na której zaproszenie w Wystawie udział wzięła delegacja z Biura Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się również konferencja „Polsko-ukraińska współpraca w przemyśle i sektorze rolno-spożywczym”. Organizatorami konferencji zawartej w programie Dni Polskiego Rolnictwa był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie oraz Stowarzyszeniem Integracja Europa-Wschód. 

Zaproszeni specjaliści oraz przedsiębiorcy poruszyli wiele ważnych tematów dotyczących możliwej współpracy polsko-ukraińskiej w sektorze rolniczym. Uczestnicy dowiedzieli się jakie są silne aspekty polskiego rynku produkcji rolno-spożywczej, jaką drogę przeszli polscy rolnicy, aby znaleźć się w tym miejscu rozwoju, jak przebiegała integracja polskiego rynku produkcji rolnej z unijnym. Wydarzenie miało charakter edukacyjny, nie zabrakło również informacji na temat form wsparcia producentów rolnych oraz praktycznej wiedzy o zasadach certyfikacji produkcji rolnej i spożywczej.

IMG 0832 IMG 0857 IMG 0851

Konferencja wpisywała się w program ogólny Dni Polskiego Rolnictwa. We Lwowie to już II edycja wydarzenia. Promocja polskiej gospodarki oraz aktywizacja polsko-ukraińskiej współpracy ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolno-spożywczego to cele jakie postawili przed sobą organizatorzy.

Dni Polskiego Rolnictwa organizowane były we współpracy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie ze Stowarzyszeniem Integracja Europa-Wschód. Parterami wydarzenia byli również Lwowska Państwowa Administracja Obwodowa, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Lwowska Izba Handlowo-Przemysłowa oraz Rynek produktów rolnych „Szuwar” Sp. z o.o.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com