logo_ceja.gifW dniu 28 lutego br. w siedzibie CEJA w Brukseli odbyło się spotkanie z przedstawicielami tej organizacji. Z ramienia CEJA w spotkaniu wzięli udział Pan Daniel Puglisi – Pracownik ds. Komunikacji i Polityki oraz Pani Natalia Skupska. Spotkanie miało na celu zapoczątkowanie współpracy pomiędzy KRIR oraz CEJA.

 

Strony omówiły działalność reprezentowanych przez siebie organizacji, cel istnienia każdej z organizacji, a także przedstawiły informacje na temat środków potrzebnych do prowadzenia działalności. Obydwie organizacje prowadzą działalność non-profit. CEJA utrzymuje się ze składek płaconych przez członków organizacji. CEJA zrzesza 28 organizacji z 22 krajów Unii Europejskiej. W Europie są wciąż kraje, w których nie zostały jeszcze stworzone organizacje działające na rzecz młodzieży wiejskiej. CEJA pomaga w tworzeniu takich struktur na terenie tych państw. Na forum instytucji europejskich CEJA reprezentuje młodych rolników. Swoją działalnością podkreśla znaczenie tej grupy w kształtowaniu się przyszłego rolnictwa, dąży do osiągania celów związanych z tworzeniem jak najlepszych warunków dla młodych rolników. Promuje przekazywanie przez rolników swoich gospodarstw na rzecz młodzieży, tak by zdobywali oni doświadczenie, jak również mieli możliwość skorzystania z instrumentów finansowych dostępnych w ramach WPR. Zgodnie ze stanowiskiem CEJA dotyczącym WPR po 2013 r. organizacja chciałaby osiągnąć cel w postaci obowiązkowego wykorzystania przez kraje członkowskie instrumentów ułatwiających start młodym rolnikom, które do tej pory były dobrowolne. Potraktowanie takich instrumentów jako obowiązkowych dla wszystkich państw członkowskich, stworzyłoby szansę na zainteresowanie się sektorem rolnym przez większą liczbę młodych ludzi. Ponadto CEJA zajmuje się pomocą przy realizacji europejskich projektów wraz z organizacjami z poszczególnych krajów. Systematycznie organizowane są seminaria, spotkania oraz szkolenia dla młodych rolników, bądź przedstawicieli organizacji z poszczególnych państw. Na spotkaniach wypracowywane są wspólne stanowiska np. w sprawie WPR po 2013 roku, które następnie przedstawiane są władzom właściwych instytucji europejskich.
Organizacja CEJA chętna jest do podejmowania wspólnych działań, projektów, czy realizacji spotkań. Ze swojej strony oferuje pomoc przy organizacji przedsięwzięć, podejmowaniu wspólnych pomysłów oraz proponuje swoich członków jako ekspertów na tych wydarzeniach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com