IMG 1539 W dniu 19 listopada 2015 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyło się posiedzenie Komisji Kobiet Copa. Tematem obrad były wybory Przewodniczącej i członkiń Biura, informacje na temat działalności Komisji Kobiet, strategia na 2016 rok oraz podsumowanie debaty w Parlamencie Europejskim z dnia 18 listopada 2015 roku.

Z ramienia Krajowej Rady Izb Rolniczych w debacie uczestniczyły: Katarzyna Szczepaniak – Dyrektor Biura KRIR, Zofia Stankiewicz – I Wiceprzewodnicząca Rady do spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych, Członek Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej i Ewa Bednarek – II Wiceprzewodnicząca Rady do spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych, Członek Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Przewodnicząca Komisji kobiet zaproponowała przyjęcie przez aklamację kandydatek na stanowiska przewodniczącej, dwóch wice-przewodniczących i członkiń biura i zaapelowała o przyjęcie Pani Zofii Stankiewicz w poczet członkiń biura jako specjalnego doradcy Komisji Kobiet Copa.

Aktualny skład Komisji Kobiet na kadencję 2015-2017:

Przewodnicząca – Willemien KONING-HOEVE (Holandia) – LTO

I Wiceprzewodnicząca – Margit BATTHYÁNY-SCHMIDT (Węgry) – HCA

II Wiceprzewodnicząca – Marianne STREEL (Belgia) - UWA

członkini biura – Jola LEONCZYK (Belgia) – Boerenbond

członkini biura – Francesca GIRONI (Włochy) – Coldiretti

specjalny doradca biura Komisji Kobiet – Zofia STANKIEWICZ (Polska) – KRIR.

Przewodnicząca pogratulowała nowo wybranym członkiniom Komisji. Następnie głos zabrała Pani Zofia Stankiewicz z KRIR, dziękując za zaufanie, którym obdarzyła ją grupa zapraszając ją do udziału w pracach biura jako specjalnego doradcę w nadchodzącej kadencji Komisji Kobiet.

Przewodnicząca wraz z uczestniczkami posiedzenia dokonały podsumowania debaty, która miała miejsce poprzedniego dnia w Parlamencie Europejskim. Wszystkie uczestniczki Komisji z zadowoleniem wypowiadały się o debacie pt.: „jak utrzymać żywotność obszarów wiejskich zwiększając przedsiębiorczość kobiet i możliwości w rolnictwie”. Zaapelowały do przewodniczącej o ponowienie tego typu inicjatywy, która wspiera działania kobiet na obszarach wiejskich, ukazując ich działalność i przedsiębiorczość..

Omawiając kwestię strategii działania Komisji Kobiet na kolejny rok, uczestniczki powzięły decyzję o zorganizowaniu osobnego wydarzenia mającego na celu wyłonienie I nagrody dla najbardziej innowacyjnego gospodarstwa prowadzonego przez kobietę, a nie tak jak to był do tej pory w ramach Kongresu Rolników Europejskich, który w przyszłym roku ma się odbyć w Grecji. Zdecydowały również, ze na kolejne posiedzenie Komisji zaproszony zostanie przewodniczący Geopa w celu omówienia aktualnej sytuacji zatrudnienia kobiet w rolnictwie na terenie krajów Unii Europejskiej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com