Protest3Reagując na dramatyczną sytuację producentów mleka, wieprzowiny, wołowiny, owoców i warzyw, 7 września 2015 r. Komitety Copa i Cogeca organizują masową demonstrację przed miejscem, w którym odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie ministrów rolnictwa UE, żeby podkreślić skalę problemu i domagać się działań. Od wielu miesięcy mają miejsce demonstracje w całej Unii. Sytuacja na rynku wieprzowiny, mleka, warzyw i owoców oraz wołowiny jest niezmiernie trudna, przede wszystkim ze względu na rosyjskie restrykcje nałożone na eksport, które z dnia na dzień ograniczyły dostęp do największego rynku zbytu.

W wielu krajach ceny spadły poniżej kosztów produkcji, przez co niektórzy musieli zarzucić działalność. Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjęły działania Komisji Europejskiej na rzecz rolnictwa podjęte do tej pory, mające na celu polepszenie sytuacji, ale nie są one wystarczające, aby pokryć ogromne straty rolników. Producenci są ofiarami polityki międzynarodowej. Komisja Europejska, ministrowie i europosłowie muszą podjąć konkretne kroki.

Oto 10 powodów, dla których powinniśmy wspierać naszych miejscowych rolników i lokalną produkcję:

  • Wspierajmy unijnych rolników, gdyż płacą oni za skutki polityki międzynarodowej.
    Z dnia na dzień rolnicy stracili dostęp do swojego głównego rynku zbytu ze względu na rozwój sytuacji politycznej na szczeblu międzynarodowym i rosyjskie embargo nałożone na unijne produkty rolne. Polityka handlowa niezbyt przyczyniła się do otwarcia nowych rynków. Unijni rolnicy płacą za stanowisko UE wobec Ukrainy. Rosyjskie embargo kosztuje unijnych rolników i spółdzielnie 5,5 mln euro/ rok.
  • Wspierajmy unijnych rolników płacąc uczciwą cenę za wysokiej jakości produkty z UE.
    Jedynie 20% ceny steku w sklepie trafia do rolnika, w przypadku chleba jest to 8% -rolnicy zasługują na więcej. Większość pieniędzy służy zwiększeniu zysków garści dystrybutorów wykorzystujących słabą pozycję rolników w łańcuchu żywnościowym podczas rosyjskiego embarga. UE musi działać.
  • Wspierajmy unijnych rolników pomagając w ten sposób wyżywić świat.
    UE jest jednym z głównych eksporterów zbóż i produktów mlecznych, jednak jeśli liczba rolników w UE się zmniejszy to dojdzie do drastycznego wzrostu cen na rynku światowym
  • Wspierajmy unijnych rolników i spółdzielnie rolnicze wzmacniając w ten sposób gospodarkę.
    40 mln osób znajduje zatrudnienie w unijnym sektorze rolno-spożywczym, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Wartość eksportu wynosi ponad 120 mld euro/ rok.
  • Wspierajmy unijnych rolników dbając w ten sposób o krajobraz.
    Rolnicy i leśnicy dbają o trzy czwarte terytorium UE
  • Wspierajmy unijnych rolników i spółdzielnie rolnicze zapewniając w ten sposób bezpieczną żywność.
    Unijni rolnicy i spółdzielnie rolnicze trzymają się najsurowszych na świecie zasad w odpowiedzi na wymagania konsumentów z UE -bez unijnych rolników europejscy konsumenci musieliby zgodzić się na importy niespełniające unijnych norm.
  • Wspierajmy unijnych rolników i cieszmy się wysokiej jakości, pożywną i zdrową żywnością.
    Unijni rolnicy i spółdzielnie rolnicze wytwarzają wysokiej jakości żywność i regionalne specjały, które każdego dnia trafiają na nasze stoły
  • Wspierajmy unijnych rolników i spółdzielnie rolnicze tworząc w ten sposób nowe miejsca pracy.
    Jeśli UE nie zacznie działać, rolnicy będą zmuszeni zarzucić działalność jeszcze przed nadejściem zimy, co uderzy również w unijny przemysł spożywczy i konsumentów
  • Wspierajmy unijnych rolników ciesząc się ich wyrobami trzy razy dziennie
  • Wspierajmy unijnych rolników i spółdzielnie rolnicze oraz obszary wiejskie

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com