copa-cogeca_nowe.gif15 października br. w Sekretariacie Komitetów Copa-Cogeca w Brukseli odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Jakość”.  Uczestnicy spotkania pochylili się głównie na następującymi kwestiami: Wspólna Polityka Rolna po 2013 roku, wnioski ustawodawcze odnośnie programów jakości produktów rolnych, najnowsze informacje na temat krótkich łańcuchów dostaw/sprzedaży lokalnej, polityka promocji.
 
 
 
Pan Christophe Derrien z Sekretariatu Komitetów Copa-Cogeca przedstawił temat Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku. Poinformował on, że obecnie istnieje 5 wersja dokumentu (AQA(11)9787), który zostanie przedstawiony na kolejnym posiedzeniu POCC/CCC, aby mógł być przyjęty a następnie wykorzystywany w przyszłych działaniach lobbystycznych Komitetów Copa-Cogeca.

Jeśli chodzi o punkt w sprawie wniosków ustawodawczych odnośnie programów jakości produktów rolnych, Przewodniczący grupy roboczej zaproponował opracowanie ulotki/broszury, która miałaby być przygotowana przez Sekretariat. Uczestnicy posiedzenia zadecydowali, że należy poczekać  na publikację Komisji przed opracowaniem tej broszury. Następnie przedstawione zostały informacje i odbyła się dyskusja na temat projektu odpowiedzi Copa-Cogeca na kwestionariusz KOM (lipiec 2012) w sprawie praktycznych aspektów zastosowania wyrażenia "produkt górski". Odpowiedź ta została wysłana przez Sekretariat Copa-Cogeca do Komisji Europejskiej 15 września br.

W dalszej części spotkania Pan Christophe Derrien z Sekretariatu przedstawił najnowsze informacje na temat krótkich łańcuchów dostaw/ sprzedaży lokalnej. Poinformował on grupę o tym, że Komisja Europejska rozpoczęła badanie w sprawie krótkich łańcuchów dostaw, które powinno zakończyć się na koniec listopada. Sekretariat postanowił więc poczekać na wyniki tego badania, a następnie przygotować dokument odnoszący się do tego tematu.

Podczas posiedzenia przedstawiono również informacje na temat dyskusji ustawodawczych odnośnie komunikatu KE w sprawie polityki promocji oraz prac nad przyszłymi wnioskami ustawodawczymi UE. Komisja Europejska poinformowała, że propozycje w sprawie polityki promocji powinny pojawić się w II połowie 2013 r.
Magdalena Montaigu - Biuro KRIR w Brukseli

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com