gruparobocza_wino2012.jpg W dniach 17-18 października br. odbyło się posiedzenie grupy roboczej Copa-Cogeca oraz posiedzenie grupy konsultacyjnej w Komisji Europejskiej dotyczące rynku Wina. W obradach uczestniczył ekspert Krajowej Rady Izb Rolniczych Pan Roman Grad z województwa lubuskiego. Podczas posiedzeń skupiono się głównie na następujących zagadnieniach- przedstawieniu sprawozdania ze stanu  prac i przedstawienia stanu  upraw i przebiegu roku winiarskiego. Pan Roman Grad w swoim wystąpieniu przedstawił wniosek o braku wsparcia na zakładanie  polskich winnic oraz do produkcji wina. Spotkał się również z szefem  niemieckich winiarzy Rudolfem Nickenigiem, z którym omówił współpracę swoich środowisk.
 
 
 
 
Pan Roman Grad jest właścicielem  winnicy „Julia” w Starym Kisielinie. Winnica powstała w roku 2004 na obszarze 10 arów, pięć lat później powierzchnię dwukrotnie powiększono. Obecnie rośnie tu ponad 1300 krzewów winorośli odmian przerobowych na wino czerwone, m.in.: Pinot Noir, Regent, Dornfelder i Saint Laurent oraz Sylvaner, Gewürztraminer, Solaris, Kernling i Grüner Veltliner na wina białe. Mają też swoje miejsce winogrona deserowe.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com