W związku z wieloma sygnałami, które docierają do biura Krajowej Rady Izb Rolniczych z wojewódzkich izb rolniczych, Zarząd KRIR zwrócił się w dniu 10 października 2022 r. do Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi H. Kowalczyka z wnioskiem o wydłużenie terminu składania wniosków o oszacowanie strat spowodowanych suszą rolniczą do dnia 30 listopada 2022 r., a także usprawnienie pracy serwerów obsługujących aplikację „ Zgłoś szkodę rolniczą'.

Obecnie jedyną możliwością złożenia przedmiotowego wniosku o pomoc jest zalogowanie się za pośrednictwem aplikacji „ Zgłoś szkodę rolniczą ". Z informacji, jakie uzyskaliśmy dowiadujemy się, że w ostatnim czasie występuje znaczne ograniczenie funkcjonalności aplikacji - szczególnie w godzinach między 10:00 a 15:00. Wynika to z faktu, że w tym czasie pracuje większość placówek doradczych, wspomagających rolników w poprawnym wypełnianiu wniosków. W związku z powyższym opracowanie wniosku dla średniego gospodarstwa o powierzchni ok. 20 ha wraz z produkcją zwierzęcą trwa nawet do 2 h. Kwestia ta powoduje znaczące ograniczenie ilości udzielonego rolnikom wsparcia przez doradców, powodując tym samym, że nie wszyscy zainteresowani będą mogli złożyć wniosek w terminie wyznaczonym do 15 października br.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com