W dniu 10 stycznia 2024 r. Zarząd KRIR realizując wniosek zgłoszony podczas II posiedzenia KRIR VII kadencji, które odbyło się 19 grudnia 2023 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego o wypracowanie odpowiednich wytycznych mających na celu ograniczenie wszelkich kontroli, zarówno Inspekcji Pracy, Inspekcji Weterynaryjnej, jednostek certyfikujących i in., ferm drobiu w okresie zagrożenia ptasią grypą.

W obliczu poważnego zagrożenia ptasią grypą, które szczególnie nasila się w okresie od jesieni do wczesnej wiosny, ograniczenie dostępu osób z zewnątrz na fermy drobiu wydaje się być kluczowym środkiem mającym na celu minimalizację ryzyka przenoszenia tej choroby. Ograniczenie kontroli inspekcyjnych w tym okresie może przyczynić się do skuteczniejszej ochrony populacji drobiu oraz zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Pismo KRIR >>>

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com