W dniu 28 października 2021 r. Zarząd KRIR, realizując wniosek zgłoszony podczas IX posiedzenia KRIR VI kadencji, zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi H. Kowalczyka z wnioskiem w sprawie podniesienia stawek dobrostanowych do bydła, świń i owiec.

Krajowa Rada Izb Rolniczych uważa, że wobec rosnących kosztów hodowli zwierząt i jej nieopłacalności, należy podnieść dopłaty dobrostanowe co częściowo by zrekompensowało rosnące koszty. Przykładem mogą tu być dopłaty do krów, których stawka jest bardzo niska, dotyczy to również świń i owiec. Podwyżkę można byłoby sfinansować z II filaru - 30%, które mogą być przesunięte na I filar na dopłaty dobrostanowe. Stawka dopłat dobrostanowych powinna wynosić 3-krotność obecnej ze względu na koszty, jakie muszą ponosić hodowcy. Wzrost płatności dobrostanowych może powstrzymać negatywny trend odchodzenia gospodarstw od produkcji zwierzęcej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com