Zarząd KRIR pismem z dnia 16 sierpnia 2023 r. zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa o podjęcie działań mających na celu przywrócenie terminu naboru wniosków o przyznanie dopłat do materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Ta pomoc uruchomiona została w ramach wsparcia dla rolników, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi wojną na Ukrainie.

Obecnie trwają żniwa, a obowiązki związane z pracami polowymi obciążają rolników. Dlatego też, ustalony termin 14 sierpnia 2023 roku okazał się niewykonalny dla części z nich. W związku z powyższym, zwrócono się z prośbą o przywrócenie i przesunięcie terminu naboru wniosków na dzień 31 sierpnia 2023 roku, co pozwoliłoby rolnikom w pełni skorzystać z tej formy wsparcia.

Warto również zaznaczyć, że proponowana obecnie wysokość pomocy w wysokości 200 złotych za hektar może skutkować sytuacją, w której niektórzy rolnicy zdecydują się na wycofanie wcześniej złożonych wniosków, w których przewidywana pomoc wynosiła jedynie 70 złotych za hektar.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com