biedronkaUwzględniając zgłoszony przez Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych w dniu 17 listopada 2022 r. postulat dotyczący rozwinięcia funkcjonalności wyszukiwarki środków ochrony roślin o możliwość wyszukiwania biologicznych środków ochrony roślin Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  uruchomiło w piątek 9 grudnia 2022 r. wspomnianą funkcjonalność.
Biologiczne środki ochrony roślin można wyszukiwać na dwa sposoby:
1. Poprzez wyszukiwarkę środków ochrony roślin - po rozwinięciu filtrów, w polu „środek mikrobiologiczny” wybieramy opcję „TAK”. https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wyszukiwarka-srodkow-ochrony-roslin---zastosowanie. Wyszukiwarka wskazuje, że dostępne są 392 środki mikrobiologiczne.

2. Poprzez rejestr środków ochrony roślin dostępny na stronie MRiRW https://www.gov.pl/web/rolnictwo/rejestr-rodkow-ochrony-roslin.

W tym celu należy pobrać rejestr środków ochrony roślin (plik MS Excel), otworzyć go i w kolumnie P „Uwagi” wyfiltrować wartość nr 3. Legenda na dole tabeli informuje, że uwaga nr 3 wskazuje, że jest to środek mikrobiologiczny.

Dodatkowo, każdorazowo należy weryfikować wyszukane informacje z informacjami zawartymi w zezwoleniach lub etykietach zamieszczonych na stronie internetowej urzędu - https://www.gov.pl/web/rolnictwo/etykiety-srodkow-ochrony-roslin.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com