rzepak1.jpgAnalizując aktualny stan rozwoju sektora biopaliw w Polsce, w szczególności produkcji biopaliw ciekłych w gospodarstwie rolnym na użytek własny uregulowanej przepisami Rozdziału 3 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (Dz. U. z 2006 r. Nr 169, poz. 1199) 21 maja br. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, zgodnie z postulatami zgłaszanymi przez wojewódzkie izby rolnicze, zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o przedstawienie informacji w zakresie planowanych inicjatyw resortu rolnictwa oraz ewentualnych zmian legislacyjnych ukierunkowanych na wzrost znaczenia produkcji biopaliw przez rolników.

 


Zważywszy na obecną liczbę producentów rolnych wpisanych do prowadzonego przez Agencję Rynku Rolnego rejestru rolników wytwarzających paliwa ciekłe na użytek własny (3 - zgodnie ze stanem na dzień 3 lipca 2008 r. - za informacjami opublikowanymi na stronie internetowej ARR), w opinii samorządu rolniczego istnieje pilna potrzeba podjęcia dodatkowych działań mających na celu przyspieszenie dynamiki rozwoju produkcji biopaliw w gospodarstwach rolnych.

Mając na uwadze podjęte przez resort rolnictwa kroki w kierunku rozwoju biogazowi rolniczych, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, podzielając słuszność dotychczasowych inicjatyw Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w niniejszym zakresie, zasugerował w swoim wystąpieniu analogiczne podejście w sektorze biopaliw ciekłych poprzez stworzenie kompleksowego programu rozwoju produkcji biopaliw ciekłych przez rolników. Jednocześnie zadeklarowana została pomoc merytoryczną samorządu rolniczego w przypadku podjęcia stosownych działań w tym zakresie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com