nawoz

W związku z zapowiedzią uruchomienia „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” ogłoszoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministra Środowiska na konferencji prasowej 10 maja 2019 r. Zarząd KRIR wystąpił do ministra środowiska o udostępnienie szczegółowych informacji na temat ogłoszonego programu, jak również przygotowanie szerokiej – szczegółowej kampanii informacyjnej.

Planowane wspólne działania resortów środowiska i rolnictwa wzbudziły ogromne zainteresowanie rolników, ponieważ przez wiele lat, odkąd zaprzestano udzielania dopłat do wapnowania gleb zakwaszonych, samorząd rolniczy zabiegał o przywrócenie tej formy pomocy de minimis. Rolnicy przygotowując się do jesiennych zasiewów już teraz planują jesienne zabiegi m.in. wapnowanie gleb. Niestety nie wiemy jakie będą zasady udzielania pomocy, ani kiedy rozpocznie się przyjmowanie wniosków i gdzie będzie można je składać.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com