rolnosrod.jpgRealizując wniosek Krajowej Rady Izb Rolniczych przyjęty na posiedzeniu w dniu 22 maja 2013 r. Zarząd KRIR wystąpił do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o przedstawienie interpretacji przepisów oraz kryteriów, jakie będą stosowane przy wydawaniu decyzji przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczących zwrotu płatności rolnośrodowiskowych za dwa lata wstecz w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra RiRW z dnia 13 marca 2013 roku w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Program rolnośrodowiskowy” objętego PROW 2007-2013 w świetle zapisów rozporządzenia Komisji Europejskiej nr. 65/11.

 

Z wyjaśnienia Ministerstwa Rolnictwa wynika, że sankcje wprowadzone w przedmiotowym rozporządzeniu mają pełne uzasadnienie prawne, a rolnicy byli informowani o grożących sankcjach. 

Poniżej można zapoznać się z pełną treścią korespondencji:

wystpienie KRIR w spr. kar za program rolnorodowiskowy 

odpowiedź MRiRW w spr. kar za program rolnorodowiskowy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com