arimr_cd4870e10d.jpgAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że rolnicy, którzy w roku 2013 zamierzają ubiegać się o przyznanie płatności do tytoniu, zobowiązani są do zawarcia do 14 marca 2013 r. umowy na uprawę tytoniu z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego lub umowy kontraktacji w ramach umowy na uprawę tytoniu z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego. Ponadto rolnicy, aby otrzymać taką płatność muszą uprawiać tytoń w wyznaczonym rejonie.
 
 
W porównaniu z zeszłym rokiem zmienił się również termin dostarczenia do ARiMR dokumentów potwierdzających zawarcie umowy czy umów na uprawę tytoniu lub umowy kontraktacji. W 2013 roku rolnicy starający się o płatność do tytoniu muszą dostarczyć takie dokumenty w terminie od 15 marca do 15 maja br. czyli wraz z wnioskiem o przyznanie pomocy w ramach systemów wsparcia bezpośredniego. Dokumentami potwierdzającymi uprawnienia rolnika do ubiegania się o płatność do tytoniu mogą być:
* kopia umowy  lub umów na uprawę tytoniu (zawierane oddzielnie dla każdej z grup odmian tytoniu), podpisana z pierwszym przetwórcą surowca tytoniowego wpisanym do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego - w przypadku, gdy rolnik nie jest członkiem grupy producentów tytoniu;
* oświadczenie o zawarciu umowy kontraktacji, które zawiera oznaczenie umowy na uprawę tytoniu, w ramach której została zawarta umowa kontraktacji z grupą producentów tytoniu - w przypadku, gdy rolnik jest członkiem grupy producentów tytoniu.

ARiMR przypomina również, że grupa producentów tytoniu przekazuje do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR, właściwego ze względu na siedzibę grupy, kopie umów na uprawę tytoniu, zawarte z pierwszymi przetwórcami surowca tytoniowego wpisanymi do rejestru pierwszych przetwórców surowca tytoniowego, w terminie do 31 maja 2013 r.

Źródło: ARiMR.gov.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com