ziarno.jpg9 stycznia br. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwracam się do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych z wnioskiem o zbadanie o jaką bazę adresową chodzi i czy zakup licencji odbył się zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Niestety dotychczas nie uległy zmianie budzące zastrzeżenia przepisy ustawy o ochronie prawnej odmian roślin z dnia 26 czerwca 2003r. (Dz. U. Nr 137, poz. 1300), na podstawie której rolnicy zobowiązani są do wnoszenia opłaty na rzecz hodowcy za używanie do siewu materiału nasiennego z własnego zbioru.
 
 
 
 
W odpowiedzi na zapytanie samorządu rolniczego Agencja Nasienna poinformowała, że korzysta z następujących źródeł danych adresowych:
-wyszukiwarki internetowe np. rejestr REGON, Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, Rejestr Podmiotów Paszowych prowadzony przez Główny Inspektorat Weterynarii, wykaz beneficjentów wspólnej polityki rolnej, Rejestr KRS, ogłoszenia zamieszczane przez rolników w prasie. Ponadto Agencja Nasienna Sp. z o.o. „poprzez zakup odpowiedniej licencji korzystała z komercyjnej bazy adresowej gospodarstw rolnych".

Zarząd KRIR nadmienił również, że wielu rolników, którzy otrzymali pocztą kwestionariusze z Agencji Nasiennej zgłaszających się do wojewódzkich izb rolniczych i bezpośrednio do KRIR informuje, że nie wyrażali zgody nikomu na udostępnianie swoich danych osobowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com