W dniu 10 stycznia 2024 r. Zarząd KRIR realizując wniosek zgłoszony podczas II posiedzenia KRIR VII kadencji, które odbyło się 19 grudnia 2023 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego o zmianę zasad oceny kryteriów ofert pisemnych w przetargach ograniczonych do rolników indywidualnych na dzierżawę nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Krajowa Rada wnioskuje o zmianę naliczania punktów w kryterium dotyczącym ilości nabytych gruntów z Zasobu WRSP. Maksymalną ilość punktów w tym kryterium powinien otrzymać rolnik, który nie ma dzierżawy z KOWR, a rolnicy którzy nabyli już grunty z Zasobu WRSP powinni mieć proporcjonalnie obniżoną ilość punktów. Zmiana ta wynika z przypadków do jakich dochodzi podczas przetargów, a mianowicie, rolnik który nabył wcześniej nieruchomości rolne Zasobu WRSP, ale nie przekroczył „widełek” w tym kryterium - otrzymuje maksymalną liczbę punktów, czyli taką, jak rolnik, który nigdy nie nabył państwowych gruntów.

Wnioskujemy również o dodanie kryterium uwzględniającego poziom wykształcenia rolnika przystępującego do przetargu ograniczonego w następujący sposób: wykształcenie wyższe rolnicze – maksymalna ilość punktów (10 pkt), wykształcenie średnie rolnicze (8 pkt), wykształcenie zawodowe rolnicze (5 pkt), wykształcenie inne niż rolnicze – brak punktów.

Pismo KRIR >>>

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com