Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty podczas I posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VII kadencji, zwrócił się w dniu 05 grudnia 2023 r. do Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anny Gembickiej w sprawie zmiany „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu” w zakresie zwolnienia rolników kupujących nawóz naturalny od obowiązku sporządzenia Planu nawozowego.

W ramach programu, rolnicy korzystający z nabytych nawozów naturalnych zostali objęci obowiązkiem sporządzenia Planu nawozowego. Jednakże, zauważamy, że hodowcy zwierząt napotykają trudności w zbyciu nawozów naturalnych. W praktyce obserwujemy, że rolnicy prowadzący produkcję roślinną z obawy przed koniecznością przygotowania Planu nawozowego rezygnują z zawierania umów na zakup tych nawozów.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com