Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty podczas I posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VII kadencji, zwrócił się w dniu 04 grudnia 2023 r. do Ministra Infrastruktury Alvina Gajadhura o podjęcie działań mających na celu zabezpieczenie przyszłości krajowej gospodarki wodnej i opracowanie Planu Krajowej Gospodarki Wodnej w Polsce oraz powołanie komisji do opracowania tego planu.

Plan Krajowej Gospodarki Wodnej w Polsce powinien być kompleksowym dokumentem, uwzględniającym nie tylko bieżące potrzeby, lecz także przyszłe wyzwania związane z dostępnością wody dla rolnictwa. Jesteśmy głęboko przekonani, że skoordynowane działania w tym obszarze są kluczowe dla zrównoważonego rozwoju sektora rolniczego.

Ponadto, zwracamy się z prośbą o powołanie komisji, której zadaniem będzie szczegółowe opracowanie wspomnianego planu.

Plan Krajowej Gospodarki Wodnej powinien obejmować nie tylko wyliczenia kosztów związanych z jego wdrożeniem, ale także precyzyjnie określać sposób retencjonowania wody. Naszym celem jest efektywne gospodarowanie zasobami wodnymi, szczególnie w okresach obfitujących w opady, tak aby zgromadzone zasoby mogły być wykorzystane w czasie suszy. Wierzymy, że taki plan nie tylko zabezpieczy interesy sektora rolniczego, ale również przyczyni się do poprawy odporności naszego kraju na zmiany klimatyczne.

Pismo KRIR >>>

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com