ziarno

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, na wniosek rolników, wystąpił 3 sierpnia 2023 r. do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa o przywrócenie terminu składania wniosków o pomoc dla producentów pszenicy, którzy nie zdążyli ich złożyć do 31 lipca 2023 r. ze względu na brak możliwości składania tych wniosków w formie elektronicznej.

Rolnicy, którzy otrzymali faktury za sprzedaną pszenicę w końcu lipca i chcieli złożyć wnioski drogą elektroniczną zderzyli się z systemem elektronicznym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który nie przyjmował wniosków o pomoc dla producentów pszenicy. W wielu przypadkach było już za późno, żeby złożyć wniosek osobiście w Biurze Powiatowym ARiMR. Rolnicy zostali pozbawieni możliwości złożenia wniosku, a co za tym idzie nie otrzymają również pomocy finansowej.

Należy zaznaczyć, że na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi formy pomocy dla rolników opisane są w sposób jasny czytelny, brakuje jednak odnośników do właściwego miejsca na stronie ARiMR, gdzie można złożyć wniosek.

Na stronie Agencji nie ma odzwierciedlenia form pomocy opisanych na stronie Ministerstwa Rolnictwa. Aby złożyć wniosek trzeba szukać w różnych zakładkach informacji o formie pomocy i sposobach składania wniosków.

Również w okresie nasilenia składania wniosków przez rolników system ARiMR przestaje działać lub robi błędy. Skutki tych niedociągnięć ponoszą rolnicy.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com