dach

W odpowiedzi na wystąpienie Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 18 maja 2023 r. o uruchomienie dodatkowych dopłat do utylizacji azbestu, koniecznych ze względu na nagromadzenie dużej ilości odpadów pochodzących z wymiany dachów, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazało pismem z 30 maja 2023 r. następujące informacje.

Równocześnie z projektowaniem części inwestycji A1.4.1: Wymiana pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska w gospodarstwach rolnych w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), prowadzone były uzgodnienia z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), związane z potrzebą utylizacji i odbioru odpadów zawierających azbest od rolników. MRiRW wnioskowało również o zwiększenie puli środków finansowych na ten cel.

NFOŚiGW finalizuje już prace mające na celu rozszerzenie Ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest, o dofinansowanie przedsięwzięć w zakresie odbioru oraz unieszkodliwiania azbestu od rolników, którzy skorzystali ze wsparcia na wymianę pokryć dachowych z azbestu w ramach KPO. Już wkrótce zostanie uruchomiony odrębny program.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com