logo ARiMR niebieskie w krzywych AARiMR uruchomiła nową aplikację eWoP, która umożliwia rolnikom składanie przez internet wniosków o wypłatę pomocy przyznanej na działania inwestycyjne i premiowe finansowane z budżetu PROW na lata 2014-2020. To kolejne, obok aplikacji eWniosekPlus, cyfrowe narzędzie, które pozwala ubiegać się o wsparcie w ARiMR bez wychodzenia z domu. 

Dotychczas rolnik, który zrealizował przedsięwzięcie z PROW, musiał wypełnić papierowy wiosek o wypłatę pomocy, poświęcić czas na wizytę w placówce ARiMR, by go złożyć, czy na poczcie, by go wysłać. Wniosek musiał zostać wprowadzony do systemu informatycznego przez pracownika Agencji. Następnie był poddawany ocenie. Jeżeli eksperci ARiMR mieli do niego uwagi, wysyłane było do rolnika pismo z prośbą o złożenie wyjaśnień, które po ich dostarczeniu do Agencji – bezpośrednio lub za pośrednictwem poczty – były poddawane ocenie. Jeżeli wszystko się zgadzało, dokonywana była wypłata należnych rolnikowi pieniędzy.

Od 31 sierpnia br. można uniknąć tej czasochłonnej procedury i wypełnić na komputerze elektroniczny wniosek o płatność korzystając z internetowej aplikacji eWoP, a następnie przesłać go do Agencji.  Aplikacja jest czytelna i przyjazna graficznie, a korzystanie z oferowanych funkcji łatwe i intuicyjne. To cyfrowe rozwiązanie ma szereg zalet. Usprawnia proces weryfikacji dokumentów, zapewnia efektywną i szybką komunikację między beneficjentem a Agencją, co w rezultacie przyspiesza wypłatę środków finansowych.

Elektroniczne wnioski o płatność można składać w ramach następujących działań:

 • 4.1 Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych;
 • 4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój;
 • 5.1 Wsparcie inwestycji w środki zapobiegawcze, których celem jest ograniczenie skutków prawdopodobnych klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;
 • 5.2 Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof;
 • 6.1 Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników;
 • 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich;
 • 6.3 Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw;
 • 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej.

Portal eWoP umożliwia m.in.:

 • złożenie wniosku o płatność wraz z załącznikami, a także dokonanie ewentualnych korekt;
 • wyświetlenie listy zapisanych i wysłanych wniosków lub korekt;
 • przegląd wiadomości i powiadomień wysyłanych przez ARiMR do rolnika.

Do eWoP można logować się za pomocą posiadanego już loginu i hasła, które używane były dotąd przy korzystaniu z aplikacji eWniosekPlus czy IRZPlus.

Więcej informacji: www.arimr.gov.pl

Fot. ARiMR

eWoP 2021

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com