foto 1Poniżej prezentujemy komunikat z I posiedzenia Rady do spraw Młodych Rolników przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych, które odbyło się  w dniu 6 lipca 2021 r. w Parzniewie.

 

  1. Stanowisko w sprawie Terminalu Agro w Gdańsku - Rada uważa, że taka inwestycja jest konieczna i możliwości jej finansowania w ramach KPO są bezdyskusyjne.
  2. Stanowisko w sprawie ASF - Rada uważa, że podejmowane działania w chwili obecnej ukierunkowane są jedynie na ubijanie trzody chlewnej, tym samym likwidowanie produkcji krajowej. Nie widać natomiast walki z wektorem - w przypadku znajdowanych padłych dzików nie zamyka się i wytycza stref, w których wybija się dziki. Do tej pory wybito w Polsce setki tysięcy świń, a dzików tylko kilka tysięcy.
  3. Stanowisko w sprawie wsparcia młodych rolników - w najbliższych tygodniach Rada będzie pracować nad propozycjami m.in. możliwości uzyskania premii dla młodych rolników, którzy nie mieli takiej możliwości we wcześniejszych naborach, a także o liniach kredytowych zakładających spłaty kredytów do 30 lat nie tylko na zakup gruntów rolnych.

Informacje z pracy Rady i podejmowane rozmowy będą przedstawiane w formie komunikatu zamieszczanego na stronie KRIR.

Co najmniej raz w miesiącu będzie się odbywało spotkanie Rady w formie zdalnej.


Przewodniczący Rady

/-/ Rafał Mładanowicz

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com