pieniądze1

W odpowiedzi na wystąpienie Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o zwiększenie limitu środków przeznaczonych w ustawie budżetowej na dopłaty do składek z tytułu ubezpieczenia upraw rolnych Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało ponownie, że w ustawie budżetowej na 2021 rok zaplanowano, w części 32 - Rolnictwo, dział 010 - Rolnictwo i łowiectwo, rozdział 01026 - Dopłaty do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, kwotę wydatków 400 mln zł .. Kwota ta wynika z możliwości budżetu państwa dofinasowania tego zadania w roku bieżącym.

W przypadku pojawienia się oszczędności w realizacji wydatków, na realizację innych zadań w częściach budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w pierwszej kolejności uwolnione wydatki zostaną przeznaczone na zwiększenie kwot na dopłaty do składek ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com