W dniu 27 lipca 2020 r. Zarząd KRIR realizując wniosek przyjęty podczas IV posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI Kadencji, które odbyło się 30 czerwca 2020 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego w sprawie zmiany zasad przyznawania pomocy finansowej na operację typu "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie możliwości pokrycia strat, jeżeli wystąpiły tylko w środkach trwałych gospodarstwa rolnego.

Obecnie można skorzystać z ww. pomocy, jeżeli straty dotyczą środków trwałych w gospodarstwie rolnym i uprawach rolniczych. Wobec czego Krajowa Rada Izb Rolniczych wnioskuje o umożliwienie pozyskania pomocy, jeżeli straty wystąpiły jedynie w środkach trwałych gospodarstwa rolnego. Przykładem mogą być ostatnie katastrofy huraganowe, które zniszczyły tylko budynki z parkiem maszynowym.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com