rolnictwoBlisko 1,5 miliarda złotych przyznano dotychczas klientom Banków Spółdzielczych w całej Polsce w ramach rządowego programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju. Subwencje są już na rachunkach przedsiębiorców.

Program pomocowy Polskiego Funduszu Rozwoju o wartości w sumie 100 miliardów złotych ma trafić do firm, które najbardziej ucierpiały na skutek kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię koronawirusa. Szacuje się, że w całej Polsce jest ich 670 tysięcy.

W celu zapewnienia dostępności pomocy w każdym zakątku kraju, do programu przyłączyły się również Banki Spółdzielcze obu Zrzeszeń: BPS i SGB. Wnioski o przyznanie wsparcia można składać w systemach bankowości internetowej banków. Do 9 tysięcy przedsiębiorców będących klientami Banków Spółdzielczych, trafiło dotychczas blisko 1,5 miliarda złotych. Kolejne firmy mogą wnioskować o wsparcie.

Udział w programie Tarcza Finansowa PFR to kolejny element działań pomocowych oferowanych przez Banki Spółdzielcze. Wśród naszych klientów dominują mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Są to lokalne biznesy, które decydują o rozwoju mniejszych miejscowości i obszarów wiejskich,  a tym samym o życiu lokalnych społeczności. Wsparcie dla klientów, którzy stracili przychody na skutek zamrożenia gospodarki, to jeden z priorytetów Banków Spółdzielczych. W tym celu uruchomiliśmy też specjalny serwis internetowy dedykowany klientom. W jednym miejscu znajdą oni informacje na temat działań pomocowych oferowanych przez Banki Spółdzielcze i instytucje państwowe. Pracownicy Banków Spółdzielczych wszystkim zainteresowanym wyjaśniają, z jakich mechanizmów pomocowych warto w danym przypadku skorzystać – mówi Artur Adamczyk, Prezes Zarządu Banku BPS S.A.

Zgodnie z naszą misją – mówi Mirosław Skiba, Prezes Zarządu SGB-Banku SA. – jesteśmy partnerem lokalnych przedsiębiorców. Wsparcie lokalnych partnerów to jedno z naszych podstawowych zadań. Bez niego, wiele firm miałoby problemy, by utrzymać swoją aktywność na rynku i ochronić stanowiska pracy. Nie jest to jedyna pomoc, której sektor bankowości spółdzielczej udziela lokalnemu biznesowi. W ramach Tarczy Antykryzysowej ułatwiamy przedsiębiorcom rozliczenia kredytowe, przesuwamy terminy płatności zobowiązań i wspieramy ich płynność finansową.

Oba Zrzeszenia Banków Spółdzielczych, w formule internetowych webinariów, przeszkoliły personel banków w zakresie wdrożenia Tarczy Finansowej PFR. Doradcy klientów, wspierani przez pracowników infolinii, pomagają przedsiębiorcom w poprawnym wypełnianiu wniosków.

Informacje na temat przyjmowania wniosków o subwencję w programie Tarcza Finansowa PFR można znaleźć na stronach:

https://www.sgb.pl/pomoc-dla-firm-tarcza-finansowa-pfr/

oraz

http://www.grupabps.pl/wsparcie-dla-klientow.
W obu serwisach dostępne są też kalkulatory, za pomocą których przedsiębiorcy ubiegający się o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR mogą wyliczyć maksymalną dla siebie wysokość subwencji.

 

O Grupie BPS

Grupa BPS to największe zrzeszenie Banków Spółdzielczych w Polsce. Tworzy je 327 Banków Spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS. Banki Spółdzielcze z Grupy BPS to ponad 2300 placówek, z dostępem do ponad 4000 bezprowizyjnych bankomatów w całej Polsce dla swoich klientów. Banki Spółdzielcze z Grupy BPS obsługują klientów indywidualnych, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz jednostki samorządu terytorialnego. Oferują produkty i usługi finansowe dostosowane do potrzeb lokalnych społeczności, w których działają. Grupa BPS oferuje usługi finansowe w zakresie obsługi maklerskiej, faktoringu, leasingu oraz funduszy inwestycyjnych. Więcej na www.grupabps.pl.

O Grupie SGB

Spółdzielczą Grupę Bankową tworzą: 192 Banki Spółdzielcze i SGB-Bank Spółka Akcyjna. Nasze atuty to rozbudowana sieć blisko 1.500 placówek oraz elektroniczne kanały dostępu. Ponadto SGB umożliwia swoim Klientom dostęp do środków pieniężnych poprzez prawie 4.000 bezprowizyjnych bankomatów. Połączenie nowoczesności z ponad 150-letnią tradycją i polskim kapitałem budowanym od pokoleń określa mocną pozycję Banków Spółdzielczych na rynku usług finansowych. Więcej informacji: www.sgb.pl

Więcej informacji

BPS:
Agnieszka Chrobot
tel. 721 001 235
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SGB:

Roman Szewczyk
tel. 692 465 136
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: informacja prasowa Krajowego Związku Banków Spółdzielczych

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com