Krajowa Rada Izb Rolniczych wraz z innymi organizacjami rolniczymi w dniu 24 kwietnia 2020 r. skierowała pismo do Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, popierające Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego w działaniach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa prowadzonym gospodarstw rolniczych i zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego.

Apel ten jest odpowiedzią na roszczenie sobie praw wchodzenia na teren prywatnych posesji i gospodarstw przez tzw. aktywistów prozwierzęcych bez asysty organów państwowych. Poza COVID-19 polscy rolnicy prowadzą również walkę z ASF, gdzie dokładają wszelkich starań by opanować tę epidemię i realizują drobiazgowe założenia reżimu sanitarnego, wprowadzonego w trosce o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. W kontekście działań organizacji ekologicznych, osoby postronne pozbawione kompetencji wiedzy i umiejętności, przychodząc bez asysty instytucji państwowych, tworzą niezwykłe niebezpieczną sytuację, która może mieć tragiczne konsekwencje nie tylko dla hodowanych zwierząt, ale dla rodzin rolników, które utrzymują się z produkcji rolnej. 

Treść listu >>>

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com