17 października 2019 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek przyjęty podczas I Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji w dniu 27 września 2019 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego w sprawie zmiany przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego w ten sposób, aby wykazanie rękojmi prowadzenia działalności rolniczej na nabywanej nieruchomości potwierdzała rolnikom wojewódzka izba rolnicza.

Potwierdzanie przez wojewódzkie izby rolnicze rękojmi należytego prowadzenia działalności rolniczej, lub osobie fizycznej zamierzającej utworzyć gospodarstwo rodzinne, która daje rękojmię należytego prowadzenia działalności rolniczej, zdaniem Krajowej Rady Izb Rolniczych było rozwiązaniem słusznym. To właśnie izby rolnicze, a w zasadzie jej delegaci w terenie, mają najlepszą wiedzę na temat osób prowadzących działalność w okolicy.

Zdaniem Krajowej Rady Izb Rolniczych decyzje, które były wydawane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa co do nabycia nieruchomości rolnej na podstawie rękojmi prowadzenia działalności rolniczej potwierdzonej przez wojewódzką izbę rolniczą są słuszne i powinno się zmienić w tym kierunku ustawę.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com