IMG 20190924 141835W dniu 24 września 2019 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku Krajowa Rada Izb Rolniczych  we współpracy z Podlaską Izbą Rolniczą zrealizowała zadanie pn: „Wołowina – symfonia smaków” sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wołowego. W imprezie udział wzięło blisko 900 osób.

Podczas imprezy konsumenci mieli możliwość degustacji różnorodnych wyszukanych wyrobów z mięsa wołowego, między innymi potraw regionalnych i tradycyjnych oraz zapoznali się z produktami zakładów przetwórczych tej branży. Dzięki różnorodności potraw do degustacji, konsumenci mogli zapoznać się z ciekawymi smakami przetworów i dań z wołowiny. Serwowano między innymi: tartinki z tatarem, rolada z wołowiny z warzywami, rolada wołowa z grzybkami leśnymi, pasztet wołowy z żurawiną i rozmarynem, ozory wołowe w galarecie, sałatka toskańska z wołowiną, babeczki z musem z wołowiny, strucla z wołowiną, tertina z wołowiny z pieczarkami.

Podczas imprezy zorganizowane były warsztaty z lepienia pierogów z farszem z mięsa wołowego, które po ugotowaniu – były również konsumowane.

W trakcie imprezy konsumenci byli informowani o walorach odżywczych i prozdrowotnych mięsa wołowego.

Z okazji imprezy była wydana broszura, w której przedstawiono walory smakowe, odżywcze i prozdrowotne wołowiny. Ponadto, znalazły się w niej ciekawe przepisy na dania z wołowiny.

W ramach imprezy odbył się również spektakl muzyczny pn. „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej”.

Celem projektu było promowanie wśród konsumentów spożycia mięsa wołowego i jego przetworów poprzez zwiększenie udziału spożycia mięsa wołowego w codziennej diecie.

Projekt sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

 

DSC 0483 DSC 0804  
DSC 0829 DSC 0878  

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com