bulbs 3366585 1280Jak informuje Ministerstwo Energii, gospodarstwa rolne korzystające z taryfy G nie muszą składać oświadczeń odbiorcy końcowego energii elektrycznej. Ustawa z dnia 28 grudnia 2018 r. nie dokonuje rozróżnienia  na  gospodarstwa  domowe:  miejskie oraz wiejskie, dlatego za zastosowanie obniżonej ceny energii elektrycznej odpowiedzialna jest spółka obrotu (sprzedawca).

W  przypadku  gospodarstw  rolnych  korzystających z innej grupy, niż taryfa  G, które jednocześnie prowadzą działalność gospodarczą, która jest kwalifikowana  jako  mikro  lub  małe  przedsiębiorstwo,  wówczas  zachodzi potrzeba złożenia oświadczenia, tak aby móc korzystać z obniżonej ceny w II półroczu 2019 r.

W  przypadku  gospodarstw  rolnych  korzystających z innej grupy, niż taryfa  G, które prowadzą działalność gospodarczą, która jest kwalifikowana jako  średnie  lub   duże  przedsiębiorstwo  albo nie jest kwalifikowane do żadnej  z  grup, wówczas rolnicy będą mogli skorzystać z pomocy de minimis. Wnioski   o   tę  pomoc  będzie  można  składać  w  październiku  za okres lipiec-wrzesień  oraz  w  styczniu za okres październik-grudzień. Podmiotem przyjmującym wnioski będzie Zarządca Rozliczeń S.A.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com