wybory do IR2Już w najbliższą niedzielę, tj. 28.07., odbędą się wybory do Izb Rolczniczych. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 8.00-18.00. W wyborach mogą wziąć udział rolnicy - członkowie samorządu rolniczego.

Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych apeluje - będąc członkiem samorządu rolniczego - każdy rolnik ma obowiązek wziąć udział w tych wyborach.

Tylko od Nas samych - Rolników - zależy kształt izb rolniczych i kto będzie Nas reprezentował w całym kraju. Od wiedzy i doświadczenia naszych reprezentantów, zależeć będa kompetencje, które izby mogą otrzymać od Rządu RP.

Jak mówi Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, nie może "nakładać na izby rolnicze zadań, których one nie udźwigną. Minister zaproponował Krajowej Radzie Izb Rolniczych, że izby będą otrzymywać takie zadania, które będą chciały przyjąć i które będą w stanie realizować z korzyścią dla rolników i polityki rolnej kraju oraz Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej.

Izby rolnicze mają ogromną historię i wielkie szanse przed sobą. O tym ile będzie zadań przekazanych izbom rolniczym zadecyduje ich kompetencja oraz zdolność do przyjęcia i prowadzenia tych zadań.” (cyt. źródło MRiRW)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com