pieniadze2Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, w piśmie z dnia 30 kwietnia 2019 r. zwrócił się z wnioskiem do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wydłużenie terminu składania wniosków obszarowych w 2019 r. co najmniej o dwa tygodnie.

Uboga w śnieg zima oraz brak wiosennych opadów, niezbędny do właściwego rozwoju roślin, wpłynęły negatywnie na wegetację roślin, pomimo iż stan ozimin po zimie, był na przyzwoitym poziomie.  Rolnicy są teraz zmuszeni do wykonania przesiewów. To spowodowało, że nie mogli oni wcześniej złożyć wniosków o dopłaty, bo z powodu suszy nie można było dokonać na czas wysiewów.

Tą trudną sytuację potwierdza fakt, iż np. wg danych ARiMR na dzień 29 kwietnia br.  w województwie podlaskim tylko 40 % uprawnionych rolników złożyło e-wnioski.

W odpowiedzi na wnioski rolników, 7 maja 2019 r. na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt rozporządzenia MRiRW w sprawie przedłużenia terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich lub płatności niezwiązanej do tytoniu - do dnia 31 maja 2019 r.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com