W dniu 3 kwietnia 2019 r. Zarząd KRIR zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (UC142).

Projekt obecnie został przesłany do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. Jednak na etapie konsultacji publicznych nie został on przesłany do Krajowej Rady Izb Rolniczych o czym informowaliśmy już wcześniej >>>. Członkami izb rolniczych są wszyscy polscy rolnicy, a Krajowa Rada Izb Rolniczych jest reprezentacją izb rolniczych wobec m.in. Rządu. Przepisy ustawy Prawo wodne mają bezpośredni wpływ na producentów, a w konsultacjach całkowicie pomięto ich głos.

Dlatego wnioskujemy o włączenie Krajowej Rady Izb Rolniczych w obecne i przyszłe prace nad ustawą – Prawo wodne i innymi projektami mającymi wpływ na prowadzenie gospodarstw rolnych oraz przekazanie informacji z jakich powodów pominięto Krajową Radę Izb Rolniczych jako partnera społecznego w konsultacjach do projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw (UC142).

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com