china homelife 2019Warszawska Izba Gospodarcza informuje, że od pięciu lat jest organizatorem największych w Europie Centralnej targów China Homelife Poland Show. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 1700 podmiotów gospodarczych z Chin. Na zaproszenie WIG przyjechało z Europy Centralnej i Wschodniej 2,5 tysiąca tzw. Hosted Buyers, reprezentujących praktycznie wszystkie liczące się branże, w tym w dużej części zainteresowanych zakupem polskich produktów rolno-spożywczych. Targom towarzyszy organizowany cyklicznie z inicjatywy WIG Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej.

Są to przedsięwzięcia obejmujące swoim zasięgiem prawie połowę Europy w ramach chińskiego formatu 16+1. Wspólnie z partnerem ze strony chińskiej podjęto decyzję, że podczas tegorocznej edycji targów, zaplanowanej na 29-31 maja 2019 w Centrum Targowym Ptak k/ Warszawy, zostaną zorganizowane także targi eksportu Export Expo jako odpowiedź na oczekiwania polskich producentów i chińskich dystrybutorów. Rozmach oraz skala przedsięwzięcia, a także zapowiedź obecności handlowców ze strony chińskiej, zainteresowanych potencjalnym zakupem polskich towarów stała się podstawą do zaproszenia do współpracy administracji rządowej, ze szczególnym uwzględnieniem sektora rolnospożywczego.

Otwarciu targów będzie towarzyszyła wysoka delegacja przedstawicieli rządu Szanghaju oraz rządu centralnego. Delegacji tejże ma przewodniczyć funkcjonariusz państwowy w randze wicepremiera prowincji, z której wywodzi się obecny prezydent Chin, Xi Jinping.

Patronatu Targom udzielił wicepremier, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Minister Technologii i Przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

III Edycja Kongresu Gospodarczego Europy Centralnej i Wschodniej, 29-31 maja 2019 roku, Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k/Warszawy - to jedyna tego typu inicjatywa, obejmująca zasięgiem Europę Centralną i Wschodnią, Bliski Wschód oraz Chiny i gromadząca rekordową liczbę przedsiębiorców. Podczas poprzednich edycji Kongresu gośćmi byli między innymi przedstawiciele ponad 50 izb gospodarczych z Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Polski, Rosji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy i Węgier.

Kongres to miejsce do nawiązania stałej współpracy świata nauki z samorządem gospodarczym z kraju i z sąsiadami z zagranicy. Udział w tych inicjatywach stwarza możliwości do nawiązania efektywnej współpracy z rodzimymi przedsiębiorcami oraz z Europy Centralnej i Wschodniej oraz Chinami.

Targi „Export Expo” będą imprezą towarzyszącą VIII Edycji China Homelife Poland. Naturalnym etapem rozwoju tego przedsięwzięcia stało się stworzenie forum promocji produktów i usług eksportowych polskich przedsiębiorców. Biorąc pod uwagę zaproszenie ponad 2000 handlowców importerów z Europy Centralnej i Wschodniej oraz Chin dokładamy wszelkich starań do ekspozycji ofert eksportowych. WIG zapewnia udział w targach „Export Expo” co najmniej 200 importerów z Chin.

Targi CHINA HOMELIFE POLAND I CHINA MACHINEX 29-31 maja 2019 roku, Ptak Warsaw Expo to 1700 wystawców, 65 000 produktów na powierzchni ponad 35 000 m2. Dyskusje, prezentacje, warsztaty i panele są skoncentrowane na europejsko-chińskich relacjach gospodarczych, aspektach finansowych, prawnych i organizacyjnych prowadzenia biznesu z partnerami chińskimi, a także na praktyce współpracy społeczno-kulturowej z Państwem Środka. China Homelife Poland 2018 obejmuje branże: tekstylną i odzieżową, elektronicznego sprzętu domowego, kuchennego i łazienkowego, a także mebli, oświetlenia, akcesoriów i wyposażenia wnętrz.

China Machinex to branże: maszyny do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych (wtryskarki, moduły plastikowe, maszyny do wytłaczania), maszyny do przetwórstwa spożywczego i pakowania (piekarnicze, cukiernicze, słodyczy, przem. mięsnego), maszyny budowlane (do robót ziemnych, podnośniki, urz. kopalniane), maszyny rolnicze (żniwne, do sadzenia, kosiarki, do obróbki ziemi, dla hodowli), sprzęt i narzędzia z napędem elektrycznym (elektronarzędzia, silniki, łożyska, zawory, łączniki, przewody), nowa energia (urz. transmisyjne, wysokiego i niskiego napięcia, kable, akcesoria).

Organizatorzy:

Warszawska Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Konsorcjum Izb Organizacji Gospodarczych, Redakcja TTG Wiadomości Gospodarcze, Meorient International Shanghai Chiny

Więcej informacji >>>

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com