rolnictwoW związku z opinią Europejskiego Trybunału Obrachunkowego nr 7/2018 w sprawie wniosków Komisji dotyczących rozporządzeń odnoszących się do wspólnej polityki rolnej na okres po 2020 r., uprzejmie informuję, że Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wyraża głębokie zaniepokojenie w/w opinią, która zwraca uwagę, że zbyt mało środków jest przeznaczanych na cele proekologiczne. W świetle przedstawionych wniosków Trybunału, Zarząd KRIR zwraca uwagę na sporną kwestię spełniania wymagań środowiskowych, kiedy różnice w płatnościach bezpośrednich są nadal wysokie pomiędzy państwami UE, a koszty spełnienia warunków środowiskowych są przecież w każdym kraju są takie same.

W związku z powyższym Zarząd KRIR, 9 listopada 2018 r. zwrócił się do MRiRW z wnioskiem o ustosunkowanie się do w/w opinii  i przekazanie informacji na temat działań, które resort rolnictwa planuje podjąć w tej sprawie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com