anr.gifAnalizując istotne z punktu widzenia rozwoju gospodarstw rolnych aspekty dotyczące obrotu gruntami rolnymi w Polsce, 23 lutego br. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych dr Tomasza Nawrockiego z pisemnym wnioskiem o jednoznaczną wykładnię prawa stanowiącego podstawę dla kwalifikacji nieruchomości rolnych pozostających w gestii ANR jako tzw. grunty potencjalnie atrakcyjne.


W opinii samorządu rolniczego niezwykle ważną sprawą jest również przedstawienie ze strony Agencji Nieruchomości Rolnych jednolitej listy czynników, jakie determinują kwalifikację danego gruntu jako „atrakcyjnego”, ze względu na fakt, iż niniejsza kwestia w sposób bezpośredni wpływa na cenę nieruchomości pomijając jej stopień przydatności do prowadzenia efektywnej produkcji rolniczej. Wielokrotnie bowiem wojewódzkie izby rolnicze spotykają się z przypadkami, w których ANR niejako zmuszona jest do sprzedaży nieruchomości w drodze przetargów nieograniczonych ze względu na koszt zakupu grunty nieosiągalny dla rolnika zainteresowanego rozwojem gospodarstwa i powiększaniem powierzchni produkcyjnej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com