traktor.jpg902,85 zł brutto - to kwota przeciętnej rolnej emerytury lub renty wypłacanej z Funduszu Emerytalno-Rentowego KRUS w 2012 r., wobec 799,18 zł podstawowej wysokości tych świadczeń po waloryzacji od 1 marca ub.r. W minionym roku świadczenia emerytalno-rentowe, wliczając zbiegowe, zlecane Kasie do wypłaty i finansowane z budżetu państwa - dla inwalidów wojennych, wojskowych i osób represjonowanych i in., pobierało w KRUS 1285,6 tys. osób, przy czym w grudniu ich liczba zmniejszyła się do 1269 100.
 
Wg opublikowanych przez GUS danych za 2012 r., emerytura i renta wypłacana z KRUS wyniosła 1054,61 zł (brutto), co jest wynikiem wyliczenia przeciętnej wysokości świadczenia emerytalno-rentowego z ubezpieczenia społecznego rolników wraz ze  świadczeniami zbiegowymi i pozaubezpieczeniowymi  dodatkami pieniężnymi,   wypłacanymi części rolnych świadczeniobiorców   z innego tytułu (jak np.: dodatki dla inwalidów wojennych, wojskowych i osób represjonowanych, ryczałtów energetycznych, dodatki kombatanckich i dla żołnierzy zastępczej służby wojskowej, dodatków dla osób deportowanych do pracy przymusowej, kompensacyjnych, zasiłków pogrzebowych po inwalidach wojennych, wojskowych i osobach represjonowanych oraz świadczeń pieniężnych dla cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych).
 
 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com