konwentmarszalkowpodlasie.jpg W dniach 18-19 luty br. Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz oraz Członek Zarządu KRIR Robert Nowak wzięli udział w Posiedzeniu Konwentu Marszałków Województw RP w województwie podlaskim w Białowieży. Marszałek Województwa Podlaskiego Jarosław Dworzański zainaugurował posiedzenie Konwentu Marszałków RP w Białowieży. Powitał wszystkich uczestników obrad i gości przybyłych na Konwent, wśród nich Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, senatorów Włodzimierza Cimoszewicz i Janusza Sepioła.
 
Jednym z punktów obrad było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Krajową Radą Izb Rolniczych, a Związkiem Województw RP. Porozumienie, które zostało podpisane w dniu 19 lutego br., ma na celu m.in. wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie rozwoju rolnictwa lokalnego i żywności naturalnej, tradycyjnej oraz wspólne działania dotyczące rozwoju rynku lokalnej żywności, naturalnej, tradycyjnej.
 
Gospodarzem i organizatorem tegorocznych spotkań Marszałków Województw RP jest Wojewóztwo Podlaskie, które przejęło prezydencję w listopadzie ubr. od Lubuskiego. Pierwszy Konwent Marszałków odbędzie się już w następnym tygodniu w dniach 19-20 luty br. w Białowieży. Kolejny w dniach 25-26 kwietnia br. w Białymstoku oraz 12-14 czerwca w Augustowie.
 
Na konwent do Białowieży zadeklarowało przyjazd ponad 100 osób, w tym Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska, Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, senator Włodzimierz Cimoszewicz, wiceministrowie różnych resortów, marszałkowie i wiecemarszałkowie wszystkich województw.
konwentmarszalkowpodlasie1.jpg
konwentmarszalkowpodlasie2.jpg

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com