ue1.jpg5 lutego br. Rada Ministrów przyjęła stanowisko, jakie Polska zaprezentuje wobec zagadnień, które będą przedmiotem posiedzenia Rady Europejskiej w dniach 7-8 lutego 2013 w Brukseli. Sprawiedliwe zasady i równe kryteria dla wszystkich rolników Unii Europejskiej, to zdaniem polskiego rządu podstawowe cele reformy Wspólnej Polityki Rolnej. Dotychczas, w perspektywie finansowej 2007-2013, w Polsce na projekty inwestycyjne przeznaczono z unijnych funduszy 6,6 mld euro, co pozwoliło na realizację blisko 100 tysięcy projektów, na łączną kwotę 13 mld euro (netto). To tyle, ile wynosi koszt utrzymania około 1 mln miejsc pracy/rok.
 
 
 
 
W kwestii Wspólnej Polityki Rolnej Polska dąży do tego, by wypracowane zostały takie rozwiązania, które umożliwią polskim rolnikom konkurowanie na jednolitym rynku na sprawiedliwych zasadach poprzez mechanizmy wyrównywania płatności bezpośrednich w kierunku średniej UE. Zdaniem polskiego rządu istotnym elementem WPR jest II filar, w ramach którego realizowane są liczne inwestycje na obszarach wiejskich. Natomiast najlepsze efekty daje zrównoważony podział środków, czego bardzo dobry przykładem jest polskie rolnictwo.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com