szkoła25 stycznia 2023 r. Zarząd KRIR, na wniosek Rady do spraw Rady Kobiet i  Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych, zwrócił się do MRiRW o rozważanie możliwości utworzenia kierunku doradca rolny w szkołach rolniczych prowadzonych przez resort rolnictwa.

Rozwój techniki i technologii stosowanych w rolnictwie, bezpieczeństwo żywności, zmieniające się wciąż potrzeby konsumentów oraz konieczność efektywniejszego wykorzystania istniejących zasobów rolnictwa, a także nieustanne zmiany przepisów przy pozyskiwaniu środków unijnych - to wszystko sprawia, że przed rolnikiem stawiane są wciąż nowe wymogi, a zawód doradcy jest bardzo ważny i będzie coraz bardziej potrzebny.

Szkolenia na doradców rolnych odbywają się w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Zdaniem Rady do spraw Rady Kobiet i  Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych możliwość zdobycia wykształcenia przez młodych ludzi aktualnie obowiązującej wiedzy, w co opłaca się inwestować w gospodarstwie, z jakich funduszy skorzystać, jak wypełnić i złożyć wnioski o płatności obszarowe i PROW, jest bardzo ważna. Wiedza ta jest obecnie niezbędna do prowadzenia gospodarstwa, jak również może być zgłębiana na wyższej uczelni.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com