IMG 2160Za nami finał konkursu ,,Rolniczki motorem innowacji w gospodarstwach rolnych w Polsce”, który odbył się 22 marca 2022 r. Organizatorem konkursu jest Krajowa Rada Izb Rolniczych.

To  trzecia edycja konkursu, który odbył się pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz patronatem medialnym Telewizji Polskiej TVP i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Partnerami oraz Sponsorami  konkursu oprócz Krajowej Rady Izb Rolniczych  była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW.  Konkurs odbywa się co dwa lata. Zgodnie z regulaminem konkursu zwyciężczynie konkursu na szczeblu krajowym wezmą udział w konkursie europejskim, który jest organizowany co dwa lata przez Komitet COPA-COGECA w Brukseli, jego najbliższa edycja odbędzie się w drugiej połowie 2022 roku. Warto dodać, że w roku 2018 konkurs europejski wygrało nominowane przez Krajową Radę Izb Rolniczych Gospodarstwo Rybackie Pani Magdaleny Węgiel "Pstrąg Ojcowski" Pani Magdalena Węgiel projektem z zakresu akwakultury, pt. „Pstrąg Ojcowski”, przywracającym hodowlę pstrąga potokowego w Ojcowskim Parku Narodowym.

Celem konkursu organizowanym przez KRIR jest uwidocznienie roli kobiet zaangażowanych w rozwój gospodarstw rolnych oraz docenienie innowacyjnych metod stosowanych przez nie w swoich gospodarstwach.

IMG 2100 IMG 2115 IMG 2214

 

Wśród gości finał znaleźli się: Anna Gembicka - Sekretarz Stanu  w  MRiRW, Marek Surmacz - Zastępca  Prezesa KRUS, Katarzyna Niegowska - Dyrektor Biura Promocji i Organizacji Sprzedaży Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, Halina Cieślak - Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, Ireneusz Leśnikowski -  Zastępca Dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej MRiRW, Wojciech Nalazek - Redaktor TVP, Krzysztof Wróblewski - Redaktor Naczelny Tygodnika Poradnika Rolniczego,

Do Biura Krajowej Rady Izb Rolniczych w III edycji  wpłynęło 15 zgłoszeń. Decyzją Jury konkursu:

  • I miejsce zajęła Jolanta Wielgat z województwa podlaskiego, prowadząca ekologiczne gospodarstwo specjalizujące się w uprawie kwiatów oraz sadzonek warzyw i ziół.
  • II miejsce zajęła Monika Lasoń z województwa łódzkiego, zajmująca się hodowlą kóz i produkcją serów.
  • III miejsce zajęła Bożena Jaszczowska z województwa zachodniopomorskiego prowadząca gospodarstwo ekologiczne.

Laureatkami Konkursu na szczeblu wojewódzkim, które były obecne na uroczystości, zostały:

  • Monika Bankiewicz (woj. mazowieckie)
  • Danuta Jabłońska (woj. kujawsko-pomorskie)
  • Ilona Michalak (woj. wielkopolskie)
  • Anna Miszkiel (woj. podlaskie )
  • Katarzyna Romaniec (woj. zachodniopomorskie)
  • Anna Rydzkowska (woj. zachodniopomorskie)
  • Małgorzata Wojtach (woj. podlaskie)

Dodatkowo wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały honorowe odznaczenia Krajowej Rady Izb Rolniczych „Zasłużony dla samorządu rolniczego”.

Galeria zdjęć >>>

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com