Obraz2Komisja Kobiet Copa otworzyła czwartą edycję europejskiej nagrody za innowacje dla rolniczek. Edycja 2016 nosi tytuł: „Rolniczki motorem innowacji i zielonego wzrostu w Unii Europejskiej”.Celem nagrody jest rzucenie światła na innowacyjną działalność i projekty prowadzone przez kobiety zaangażowane w rolnictwo w całej UE. Projekty zgłaszane przez te kobiety ukazują ich zdolność do znajdowania nowych rozwiązań dla wyzwań przed jakimi staje społeczność wiejska oraz podkreślają ich znaczenie dla przyszłości obszarów wiejskich.

Krajowa Rada Izb Rolniczych zgłosiła do tego konkursu kandydaturę Pani Jolanty Nawrockiej. Pani Jolanta prowadzi aktualnie gospodarstwo rodzinne o powierzchni 80 ha gruntów rolnych. W strukturze upraw znajdują się: zboża, kukurydza i rośliny strączkowe. Prowadzona jest też hodowla trzody chlewnej w ilości 450 tuczników rocznie.

Rolniczka wraz z mężem odziedziczyła w 1987 r. gospodarstwo o powierzchni 15 ha. Sukcesywnie powiększała gospodarstwo. W 1993 roku mąż rozpoczął i prowadzi do dziś przy gospodarstwie działalność pozarolniczą, polegająca na świadczeniu usług rolniczych.

W latach 2004-2015 gospodarstwo skorzystało z finansowania SPO (sektorowego programu operacyjnego) PROW i Infrastruktura w gospodarstwie oraz modernizacja gospodarstw rolnych. Projekty obejmowały budowę placu manewrowego i drogi dojazdowej, budowę magazynu dla pasz objętościowych, modernizację budynków rolniczych i zakup ciągnika i przyczep rolniczych.
W 2011 roku Jolanta rozpoczęła działalność pozarolniczą. Korzystając ze środków PROW nowa działalność gospodarstwa polega na naprawie i konserwacji maszyn rolniczych.

Pani Jolanta jest aktywną społecznie rolniczką  obejmującą następujące funkcje w strukturach organizacji rolniczych:

  • członkini zarządu Wielkopolskiej Izby Rolniczej
  • przewodnicząca Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej
  • przewodnicząca komisji kobiet i rodziny przy Walnym Zgromadzeniu  Wielkopolskiej Izby Rolniczej
  • Członkini Prezydium Rady Kobiet przy  Krajowej Radzie Izb Rolniczych
  • Członkini koła gospodyń wiejskich  w Barcach


Kandydatura Pani Jolanty Nawrockiej przeszła wstępną weryfikację jury. Kolejnym etapem konkursu będzie analiza i ocena zgłoszeń oraz wybór finalistek. 18 lipca 2016 r. zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com