IMG 1384W dniu 11 stycznia 2016 r. odbyło się posiedzenie Prezydium Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich działającej przy KRIR. Celem spotkania było m.in. ustalenie ramowego planu działania Rady na bieżący rok, a także podsumowanie i omówienie konferencji Komisji Kobiet COPA nt.: „Jak utrzymać żywotność obszarów wiejskich zwiększając przedsiębiorczość kobiet i możliwości w rolnictwie” z dnia 18 listopada 2015 r. oraz posiedzenia Komisji Kobiet Komitetu COPA z dnia 19 listopada 2015 r., w którym brały udział przedstawicielki Prezydium.

Uczestniczki spotkania dyskutowały także na temat planowanej konferencji oraz omawiały sprawy organizacyjne z nią związane.

Zaproszona na spotkanie Pani Elżbieta Karnafel-Wyka - Naczelnik Wydziału Zabezpieczenia Społecznego i Aktywizacji Zawodowej w Departamencie Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która jest też Koordynatorem ds. równego traktowania w MRiRW, przybliżyła zebranym założenia projektów skierowanych do kobiet z obszarów wiejskich, które będą realizowane w bieżącym i przyszłym roku. Mówiła również o działalności Komitetu do spraw równego traktowania, wydawanych rekomendacjach oraz planach działania.

 Członkinie Prezydium wzięły również udział w III posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych V Kadencji.

 

IMG 1375 IMG 1376 IMG 1377 IMG 1378
IMG 1380 IMG 1381 IMG 1382 IMG 1384
  IMG 1379  IMG 1385  

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com