lasyZarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, popierając wniosek dotyczący zalesiania zgłoszony w dniu 9 października 2015 r. podczas III Posiedzenia Rady ds. Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich działającej przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych, zwrócił się w dniu 22 października 2015 r. do ministra rolnictwa i rozowju wsi w sprawie obecnie obowiązującego rozporządzenia dotyczącego zalesienia, które zawiera kryteria pozwalające na zalesienie każdej klasy gruntów rolnych, nawet tych o wysokiej bonitacji.

Zdaniem samorządu rolniczego takie działanie skutkuje zmniejszeniem ilości najlepszej jakościowo ziemi wykorzystywanej do uprawy oraz zwiększeniem populacji dzikich zwierząt, które mają dogodne schronienie i powodują straty w uprawach na glebach o najwyższej bonitacji.

W obliczu ogólnego niedoboru ziemi rolniczej i coraz większych stratach w uprawach spowodowanych przez zwierzęta samorząd rolniczy zawnioskował o przywrócenie kryteriów dotyczących zalesiania, które obowiązywały w 2004 roku.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w twojej przeglądarce.

 

Zrozumiałem
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com